Продавець «УПК»ФАРВАТЕР» розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
69 відгуків
promo_banner
Насоси Електродвигуни Редуктора Трубопровідна арматура Ремені приводні Підшипники
+380 (50) 363-69-39
+380 (67) 121-43-50

вимоги пред'являються до електричних машин

вимоги пред'являються до електричних машин

Електричні машини повинні відповідати цілому ряду вимог, для успішного виконання тих завдань, для яких вони призначені.

Рівень розвитку електромашинобудування в даний час характеризується великою гамою використовуваних електричних машин, що розрізняються конструкцією, робочими характеристиками, здатністю витримувати вплив зовнішніх факторів і т. п. Тому вимоги, що пред'являються до цих машин, також дуже різноманітні. Перелік усіх вимог, що пред'являються до електричних машин поділяють на два види — технічні та економічні.

Технічні вимоги полягають у наступному: надійність роботи електричної машини в умовах, для яких вона призначена, протягом терміну, зазначеного в технічних умовах (ТУ), розвивати необхідну потужність при номінальних значеннях напруги, частоти обертання, ККД та інших технічних параметрах, вказаних в паспорті машини.

Технічні вимоги до електричної машині викладені у відповідних Державних стандартах.

Вони доповнюються технічними вимогами інших стандартів в залежності від призначення електричної машини (електродвигун або генератор), її потужності, напруги, умов експлуатації і т. п.

Крім того, різні галузі промисловості пред'являють до електричних машин додаткові технічні вимоги, які зазвичай регламентуються галузевими нормами чи стандартами, технічними умовами. Можливі також і індивідуальні вимоги, що випливають з конкретних умов експлуатації електричної машини.

Така різноманітність вимог до електричних машин призвело до необхідності їх поділу на два види: електричні машини загального призначення та електричні машини спеціального призначення.

Електричні машини загального призначення — це обертові електричні машини, властивості яких відповідають сукупності технічних вимог, загальних для більшості випадків їх застосування.

Електричні машини спеціального призначення — це машини з обертальним або іншим видом руху рухомої частини (наприклад, поступальним), виконані з урахуванням спеціальних вимог, обумовлених особливостями експлуатації електричних машин. До таких машин слід віднести двигуни для електроприводів машин і механізмів, що експлуатуються в умовах підвищеної температури навколишнього середовища (металургійне виробництво). Ці двигуни повинні бути розраховані на більш високу температуру перегріву, із застосуванням в них ізоляційних матеріалів більш високого класу нагрівостійкості.
Двигуни, призначені для електроприводів з частими пусками, гальмуваннями і реверсами, повинні мати ротор (якір) з невеликим моментом інерції, що полегшить перебіг у цих двигунах перехідних процесів. До електричних машин спеціального призначення слід віднести вибухозахищені, заглибні і деякі інші види двигунів, призначених для експлуатації в особливих умовах (в пожежо - і вибухонебезпечних середовищах або будучи зануреними в свердловину, заповнену водою тощо ).

Економічні вимоги до електродвигуна, в кінцевому рахунку, зводяться до того, щоб процес перетворення енергії із застосуванням даного електродвигуна давав більшу економію, ніж це було при використанні старого, або при застосуванні якого-небудь іншого принципу реалізації заданого процесу. Таким чином, головним критерієм економічності застосування нової електричної машини в електроприводі є зниження як капітальних, так і експлуатаційних витрат.

Експлуатаційні властивості електричної машини визначаються зручністю монтажу, простотою управління і експлуатації, енергетичними показниками (ККД, коефіцієнт потужності), можливістю ремонту і іншими властивостями, які характеризують економічність машини в процесі її експлуатації.

Формулюючи технічні та економічні вимоги до електричної машині, необхідно пам'ятати, що нова електрична машина, застосовувана в електроустановці, за своїми техніко-економічними показниками (регулювальним властивостями, ККД, габаритами, динамічних властивостей, вартості і т. д. ) повинна бути краще раніше застосовуваної електричної машини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner